»Vsi dopisniki iz Italije smo takrat imeli občutek, da smo hočeš-nočeš v vlogi ne le informatorja, ampak izobraževalca, ki ponuja nekakšna navodila za uporabo.«
»Ukrepe, ki hočeš nočeš posegajo tudi v našo svobodo, moramo zaostrovati samo zato, ker se ne izvajajo tako, kot je treba.«
»Prav pri testiranju smo imeli največ težav. Otroški zdravniki niso hoteli testirati otrok, če niso kazali vidnih znakov okužbe.«
»Izolacija, prekinitev verige prenosa, je bistveno bolj pomemben ukrep, če hočete zajeziti epidemijo, kot odvzemanje brisov.«
»Vem, da je težko, vendar pa nočemo tvegati drugega vala okužb, saj bi to pomenilo gospodarsko katastrofo.«
»Če hočeš pisati, moraš biti močnejši od svoje izkušnje, po svoje večji. Ko pišeš o junakih, moraš biti manj prizadet kot oni«
»Če smo hoteli ohraniti enako raven učinkovitosti, smo morali izkoristiti vsa digitalna orodja, ki so bila takrat na voljo. Metode dela, ki so desetletja delovale in jih ni bilo treba spreminjati, je bilo treba čez noč ovreči in vpeljati nove pristope.«
»Nezaslišano je, da je država ob razglasitvi epidemije prosila za pomoč humanitarne organizacije, zdaj pa nam v času, ko humanitarci delujemo nad svojimi zmožnostmi in v popolni negotovosti, država noče zagotoviti pomoči, brez katere si sploh ne predstavljamo nadaljnjega delovanja.«
»Po začetku epidemije lani spomladi smo začeli opažati, da je bistveno manj napotitev h kliničnim psihologom. Po eni strani zato, ker je bilo težko priti do pediatrov, da bi napisali napotnico, po drugi pa zato, ker so se otroci šolali doma in so bile šolske težave manj opazne. Starši so nam velikokrat tudi rekli, da nas nočejo obremenjevati.«
»Če bi hotela biti nekdo, bi hotela biti Juliette Greco.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju